Test - Kuvings Big Mouth B6000

wyciskarka Kuvings

W ostatnich latach wyciskarki do soków stały się bardzo popularne. Jest wśród nich Kuvings Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 – cicha i bardzo precyzyjna wyciskarka. Największą zaletą tej wyciskarki są możliwości przerabiania nawet najtwardszych produktów.

Jest to możliwe nie tylko dzięki silnikowi o mocy 240W (najwyższej mocy dla pionowych wyciskarek), ale również dzięki konstrukcji urządzenia. Szeroki, ponad 7-centymetrowy wsad pozwala na przerabianie owoców bez konieczności wcześniejszego krojenia. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarka-kuvings-big-mouth-b6000.html) Możliwość ta jest istotna nie tylko z punktu widzenia komfortu użytkowania, ale również zdrowia – system ten pozwala uniknąć utlenianiu się soku, co automatycznie pozbawiałoby sok wielu wartości odżywczych. Kolejny atut wyciskarki Kuvings Big Mouth B6000 to jej cicha praca – na poziomie 40 dB.

Stabilność maszyny zapewnia zaś jej waga – aż 7 kg. Co więcej, sposób w jaki wykonane są poszczególne komponenty, np. wał i sito wykonane z bardzo twardego materiału GE-ULTEM, minimalizuje ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo, urządzenie jest również odporne na zarysowania – obudowa wykonana jest z materiału Tristan.

Pionowy podajnik wyciskarki zapewnia łatwiejsze wyciskanie i uzyskanie większej ilości soku. Urządzenie posiada opcję Reverse, która służy nie tylko do lepszego, precyzyjnego czyszczenia maszyny, ale również do odwrócenia pracy w momencie, gdy włożymy do wyciskarki zbyt wiele produktów. Kolejny walor urządzenia, to zatyczka w zbiorniku umożliwiająca zatrzymanie soku wewnątrz maszyny, co pozwala m.in. na nalewanie soku do szklanek w dowolnym, wybranym przez nas momencie. Omawiając zalety urządzenia, należy zwrócić również uwagę na bardzo dobrą wentylację, którą zapewniają 3 wyloty. Dzięki tej cesze urządzenie jest bardziej wydajne, a soki świeższe. Kolejną ważną cechą jest „umiejętność” zabezpieczenia się maszyny przed przegrzaniem. Po 30 minutowej pracy, konieczny jest 10-minutowy odpoczynek.

Kuvings Big Mouth B6000 jest prosty w obsłudze i łatwy do złożenia. Jedynym minusem maszyny jest kwestia czyszczenia sita oraz kilku innych elementów. Urządzenie posiada 10 letnią gwarancję, a w zestawie z maszyną znajdują się: popychacz obrotowy, komplet szczotek do czyszczenia, pojemnik na pulpę, a także książka z przepisami na napoje.

www.sokowo.pl