Przewodnik zakupu wyciskarek wolnoobrotowych

wyciskarki wolnoobrotowe

Zakup dobrej wyciskarki, która będzie spełniać oczekiwania nie będzie taki prosty. Jest to zadanie trudne, które uzależnione będzie od wielu różnych czynników, między innymi kosztów czy jakości soku jaki chcemy uzyskać. Musimy również zastanowić się czy interesują nas jakieś inne możliwości i funkcjonalności takiego urządzenia.

Dlatego przed wyborem wyciskarki należy się zainteresować tym wszystkim, co z takimi urządzeniami jest związane, ponieważ bardzo możliwe, że dzięki temu zdecydowanie łatwiej nam będzie wybrać sprzęt, który dobrze się sprawdzi. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/

Wydajność

Ma szczególne znaczenie. Popularne wirówki działają na zasadzie wykonywania szybkich obrotów przez metalowe ostrza, które oddzielać będą sok od miąższu. Sok uzyskiwany w taki sposób będzie gęstszy i ilość jest mniejsza niż po wyciskarce. Będzie natomiast bardziej mokry. Lepsze jakościowo wyciskarki są w stanie wyciągnąć z owoców czy warzyw dużo więcej soku niż wirówka, dlatego na pewno warto to wziąć pod uwagę przy zakupie.

Wartość odżywcza

Ważne będzie również to, że jakość uzyskiwanego soku jest różna. W owocach i warzywach mamy cenne witaminy, minerały, enzymy, które mogą pod wpływem wysokiej temperatury ginąć. Jeśli używamy wirówki to możemy być pewni, że taki problem się pojawi. Natomiast przy wolnych obrotach wyciskarki, wszystkie te cenne składniki zostaną zachowane i to wydaje się być najważniejsze. Atutem będzie również dłuższa przydatność do spożycia. Sok można wypić od razu, ale nadaje się też do przechowania przez nawet dwie doby.

Komfort użytkowania

Komfort oraz łatwość użytkowania to również ważne elementy, na które trzeba zwracać uwagę. Skoro chcemy regularnie wykorzystywać takie urządzenie to będzie dobrze, by było ono wygodne w użytku. W urządzeniach, które gromadzą miąższ trzeba będzie co jakiś czas dokonywać opróżnienia pojemnika. Na pewno warto zwracać uwagę jak wygląda otwór wsadowy, czy wrzucanie warzyw bądź owoców nie będzie kłopotliwe. 

Dodatkowe funkcje

Warto się zastanowić czy urządzenie będzie służyć do produkcji soków czy chcemy również, by miało także jakieś inne możliwości. Niektóre urządzenia pozwalają na przygotowywanie mleka roślinnego czy też mogą mielić inne składniki.

www.sokowo.pl