Wyciskarka Kuvings czy sokowirówka?

wyciskarka czy sokowirówka

Jeśli chce się uzyskać odpowiedź na takie pytanie trzeba się zdecydować na zestawienie obu takich produktów obok siebie. Trzeba sobie przede wszystkim powiedzieć dlaczego w ogóle pojawiły się wyciskarki jako alternatywa dla wirówek.

Tutaj odpowiedź jest prosta. Wysokie obroty, które będzie uzyskiwać wirówka doprowadzają do tego, że sok się napowietrza i będzie się rozwarstwiał. To prowadzi do tego, że będzie się szybko utleniał a to niszczy witaminy. (http://sklep.puregreen.pl/kuvings)  Zwiększona temperatura, która towarzyszy pracy wirówek sprawia, że temperatura soku będzie podnoszona a to oczywiście prowadzi do niszczenia witamin, minerałów czy cennych enzymów. Ostatecznie więc sok nie będzie taki jakiego byśmy oczekiwali.

Okazuje się, że badania wyraźnie potwierdziły takie przekonanie o gorszej jakości soku z wirówki niż wyciskarki. Ten sok pozwala nam przyswoić nawet pięć razy mniej cennych składników odżywczych niż z takiego soku, który powstaje w wyciskarce. I podobnie będzie praktycznie przy zestawianiu wszystkich składników odżywczych, które są częścią owoców. Dlatego nie ma się co dziwić, że wyciskarka będzie tutaj wypadać lepiej. I nie będzie to taka sytuacja, że witaminy są przez wyciskarkę pomnażane. Takich cudów oczywiście nie ma. Różnica polega na tym, że chodzi o zdecydowanie większą wydajność urządzenia oraz proces wyciskania, który nie doprowadzi do niszczenia tych cennych składników tak jak to dzieje się w przypadku sokowirówki. Wolne obroty gwarantują uwolnienie wszystkich najważniejszych składników bez obaw o to, że mogą one zostać zniszczone.

Właśnie z tego powodu warto zwrócić uwagę na te możliwości jakie dają nam wyciskarki. Są one również zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż spożywanie całych owoców i warzyw, ponieważ wtedy cenne składniki są zatrzymywane w błonniku, który nie będzie trawiony. Dlatego jeśli pijemy świeże soki te cenne składniki mamy już w takiej formie, że nasz organizm w ciągu kilkunastu minut będzie w stanie je przyswajać i tym samym będzie mógł je wszystkie wykorzystywać.

www.sokowo.pl